Reisblog voor uw vakantie in Finland. Vakantietips en praktische informatie over reizen naar Finland.

Nieuwsbrief 2 van Finland Ice Marathon 2012.
Aan de lengte van de schaatspiste voor de Finland Ice Marathon op natuurijs wordt bijna dag en nacht gewerkt. De weersvoorspellingen voor de dag van de schaatsmarathon lijken gunstig (in ieder geval minder strenge vorst dan bijvoorbeeld vorig jaar). Nu we nog een week te gaan hebben, ligt er een schaatspiste van 4 km gereed, terwijl er hard gewerkt wordt aan een uitbreiding met nog 3 km. Voor de marathonliefhebbers zal er zeker geschaatst worden op een schaatsbaan van 7 km. De organisatoren hadden gehoopt op een schaatspiste met een lengte van 12 km lengte maar dat blijkt niet haalbaar; de dikte van het ijs laat dat zeker niet toe. Dit zal dus betekenen dat er dit jaar wat betreft afstand en tijsschema kleine aanpassingen nodig zijn.
De deelnemerslijsten beginnen al aardig vol te lopen. Er is relatief veel buitenlandse belangstelling. Locale schaatsers lijken te wachten tot er meer zekerheid bestaat over de weersomstandigheden op de dag van de marathon. Totnutoe hebben zich deelnemers van verschillende nationaliteiten (13) aangemeld. De meest ver weg komende deelnemers zijn die uit China en Zuid Afrika, maar uiteraard zijn ook de traditionele schaatslanden zoals Nederland, Duitsland, Zwitserland en Rusland opnieuw goed vertegenwoordigd. Voor de Finse schaatsers wordt tegelijkertijd het Nationale kampioenschap marathonschaatsen verreden. De meeste deelnemers zijn ook dit keer recreatieve schaatsers.
Voorafgaand aan de dag van de schaatsmarathon vindt er op beide dagen (woensdag en donderdag 22 - 23 februari) een schaatsevenement plaats voor schoolkinderen; hieraan doen zo'n driezuizend kinderen en jongeren deel. Op vrijdagavond wordt de traditionele schaatsnacht bij maanlicht gehouden. De kortere schaatspiste is dan verlicht met fakkels en er kan gezwierd worden op disco muziek.
Zoals aangekondigd lijken de weergoden ons dit keer gunstig te stemmen. Op de dag van de schaatsmarathon zal het hoogstwaarschijnlijk droog blijven en de temperatuur een paar graden onder nul bedragen. Wel zal rekening gehouden moeten worden als altijd - met flinke wind. Volgens kenners wordt het een fantastische schaatsdag.
Dit jaar wordt er ook een minimarathon voor kinderen georganiseerd en is er een groot aantal activiteiten ook voor de toeschouwers in de haven van Kuopio (tevens vertrek en aankomst van de marathon).
Olli Pulkkanen
Project Manager
Finland Ice Marathon
|




Laat uw reactie achter